Strona główna1 » O Naszych Raczkach

O Naszych Raczkach

Różne modele – wiele możliwości: Optymalne dopasowanie raków do potrzeb naszych klientów i wymagań odmiennych rodzajów terenów, doprowadziło nas do opracowania różnych modeli raków turystycznych. W naszej ofercie odnaleźć można klasyczny model 4-zębnych raków w góry, który doskonale sprawdzi się na lżejszych trasach, lekko ośnieżonych odcinkach czy na błotnistym leśnym podłożu. Raczki dla dzieci to opcja dla wszystkich tych, którzy kochają rodzinne podróże i zabierają na szlaki najmłodszych. By zapewnić dzieciom wygodę poruszania się i zadbać o ich bezpieczeństwo, stworzyliśmy model odpowiedni do ich potrzeb. Jest to mniejsza wersja klasycznego modelu raków turystycznych dla dorosłych, zapewniająca dzieciom optymalne podparcie stopy i stabilność. Wśród naszych produktów znajdziecie również 8-zębne raki, gwarantujące potrzebną przyczepność na średnio strome tereny. Model ten, pomimo dodatkowych zębów, tak samo jak pozostałe raki, odznacza się lekką konstrukcją i kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu każdy model raczków turystycznych jest poręczny, łatwo zmieści się w górskim plecaku i nie obciąży bagażu.

 

Trwałość i łatwość użytkowania: Modele raków turystycznych firmy RAPEKS zostały w całości wyprodukowane w Polsce, gwarantując najlepsze wykonanie oraz wysoką jakość materiałów, która nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających klientów. W zależności od potrzeb, proponujemy raczki turystyczne, dedykowane wędrówkom po mniej stromych odcinkach, jak również raki w góry na szlaki o trudniejszej rzeźbie terenu.

Wygodne mocowanie raczków do butów sprawia, że ich użytkowanie jest łatwe, a samo nakładanie na obuwie trwa dosłownie parę chwil. Paski wraz z praktycznymi zaciskowymi klamerkami pozwalają dopasować długość raków do noszonego obuwia. Raz wyregulowany pasek, zamocowany na bucie, pozostaje w tym samym ułożeniu podczas całej wędrówki. Dzięki temu nie ma potrzeby poprawiania raków podczas chodzenia i ciągłego martwienia się o ich stabilne zamocowanie.

Raczki do butów zostały wyprodukowane z wysokiej jakość pasków poliestrowych, zapewniających ich wytrzymałość i eliminujących ryzyko naderwania materiału. Ocynkowana stal, z której wykonane są zęby raków, odznacza się trwałością i dużą wytrzymałością. Dodatkowe pokrycie zębów farbą zabezpieczająca zwiększa odporność sprzętu na różne warunki atmosferyczne i pozwala zachować jego wysoką jakość przez cały okres użytkowania produktu. Co ważne, nasze raczki turystyczne dopasujesz do każdego rozmiaru obuwia trekkingowego – uniwersalna długość pasków pozwala wyregulować rozmiar raków do indywidualnych potrzeb.
 

Z doświadczenia wiemy, że wygodne przemierzanie szlaków to podstawa satysfakcjonujących pieszych wędrówek. Raki turystyczne naszej produkcji pozwolą Ci w pełni cieszyć się górską przygodą, momentami pośród natury, a przy tym bezpiecznie dotrzeć do celu.


Przejdź do strony głównej