Strona główna » O naszych raczkach » Trasa Siwa Polana - Polana Trzydniówka - test raków na buty Rapeks Pro

Trasa Siwa Polana - Polana Trzydniówka - test raków na buty Rapeks Pro

Data dodania: 16-11-2018
 

Warunki na trasie Siwa Polana – Polana Trzydniówka były niezbyt trudne. Jednak cała trasa była zalodzona, więc użycie i sprawdzenie raczków na tym odcinku było idealnym rozwiązaniem.

Po wyciągnięciu z pudełka, raczki turystyczne nie sprawiały pozytywnego wrażenia. Dwa haki na środkowej części buta oraz klamry nie dawały poczucia bezpieczeństwa. Mocno zastanawiałem się, czy plastikowe mocowania wytrzymają przy większym obciążeniu.

Pierwszy montaż okazał się nieco skomplikowany dla osoby początkującej, jednak po kilku próbach udało się prawidłowo zamocować raczki na obuwiu, na którym bardzo dobrze się trzymały. Pierwsze kroki były niepewne dla osoby, która pierwszy raz używa raczków. Po parunastu krokach zacząłem się czuć jednak coraz pewniej, ponieważ poczułem, że świetnie trzymają się lodu, zmarzniętej ziemi jak i buta.

Raczki przez całą trasę nie poluzowały się nawet trochę. Po około 4 km sprawdziłem stan samych raczków. Lakier zaczął już widocznie schodzić jednak w mojej opinii jest to rzecz naprawdę mało znacząca. Raki turystyczne Rapeks Pro nie stępiły się na wystających kamieniach. Naprawdę byłem mocno zaskoczony tym, że raczki bardzo dobrze trzymały się buta nawet przy podejściu na Trzydniowiański Wierch.

 

Test raczków turystycznych Rapeks PROGdy wszedłem w teren gdzie leżało sporo puchu były momenty, w których noga ześlizgiwała się po sypkim śniegu. W takim miejscu nawet w raczkach nie czułem się stabilnie. Po wyjściu na grań, gdzie znowu pojawił się lód (typowa szklanka) szło mi się rewelacyjnie! Każdy krok był bardzo pewny na tyle, że ostatnie podejście było bezproblemowe.

Główną zaletą raczków firmy Rapeks jest zdecydowanie waga i rozmiar, zajmują bardzo mało miejsca, łatwo schować je do plecaka. Jednak brak pokrowca utrudnia wrzucenie użytych mokrych raczków z powrotem do bagażu.

Ogólnie byłem zaskoczony jakością raczków, mimo że sprawiały wrażenie niezbyt solidnych (szczególnie plastikowe klamry). Sprawdziły się rewelacyjnie na lodzie, niestety na sypkim śniegu przy bardziej stromym odcinku trochę zawodziły (brak kolców na przedniej części stopy). Raczki Turystyczne Rapeks Pro oceniam bardzo pozytywnie.


Test i zdjęcia dotyczące naszych Raczków Rapeks PRO zostały wykonane przez Macieja Zajdera z Portalu Tatrzańskiego
.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii O naszych raczkach
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu